W dniach 18-19 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyły się „Dni Otwarte”. W imprezie udział wzięli uczniowie pasłęckich gimnazjów oraz uczniowie gimnazjów z Młynar, Dobrego, Rychlik, Morąga i Stankowa. W „Dniach Otwartych” uczestniczyli także Wicestarosta Powiatu Elbląskiego Maciej Romanowski oraz dyrektor Poradni Psychologiczno , Pedagogicznej w Pasłęku , Teresa Brewka.
Z myślą o przyszłości gimnazjalistów szkoła przygotowała ciekawą ofertę edukacyjną, którą zaprezentowała uczniom w atrakcyjnej formie. Goście zwiedzali szkołę, czynnie uczestnicząc w zajęciach przygotowanych dla nich przez młodzież oraz nauczycieli. Do atrakcji należały m.in. pokazy umiejętności praktycznych wychowanków kształcących się na kierunkach technicznych, takich jak technikum agrobiznesu, technikum ekonomiczne czy technikum organizacji usług gastronomicznych, i w różnych zawodach z wykorzystaniem sprzętu i nowocześnie wyposażonych pomieszczeń, którymi dysponuje szkoła. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy musztry przygotowane przez klasę liceum obronnego, demonstracja sprzętu gaśniczego straży pożarnej, a także pokazy udzielania pomocy przedmedycznej. Uwagę chłopców skupiły przede wszystkim pokazy nowoczesnego sprzętu rolniczego i diagnostyki samochodu oraz spawania i robót budowlanych. Uwagę dziewcząt natomiast szczególnie przyciągali młodzi barmani z TOUG prezentujący umiejętności nabyte na kursach kwalifikacyjnych organizowanych przez szkołę.
Oto pełna oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku na rok szkolny 2010/2011:
Liceum Ogólnokształcące:

- nachylenie pedagogiczne kształcenie rozszerzone w zakresie j. polskiego i biologii; elementy psychologii i pedagogiki
- nachylenie menedżersko-turystyczne kształcenie rozszerzone w zakresie j. obcego nowożytnego i geografii; elementy zarządzania i turystyki
- nachylenie obronne kształcenie rozszerzone w zakresie j. obcego nowożytnego i WOS-u oraz zwiększona liczba godzin w-f; elementy wojskowości
- nachylenie ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo medyczne kształcenie rozszerzone w zakresie j.obcego nowożytnego i WOS-u oraz zwiększona liczba godzin w-f; elementy ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa medycznego).
Technikum:

- technik ekonomista,
- technik agrobiznesu,
- technik organizacji usług gastronomicznych.
Zasadnicza Szkoła Zawodowa zawód):

- mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych,
- technolog robót wykończeniowych w budownictwie,
- mechanik pojazdów samochodowych,
- kucharz małej gastronomii.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Drzwi otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Drzwi otwarte w ZSEiT w Pasłęku