W dniu 25 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyły się warsztaty szkoleniowe na temat „Szkoły prowadzone przez powiaty w nowym systemie oświaty”. Organizatorem był Związek Powiatów Polskich przy współudziale Starostwa Powiatowego w Elblągu. Szkolenie prowadził ekspert Związku Powiatów Polskich – pracownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz – radca prawna Katarzyna Liszka-Michałka. Głównym celem spotkania było omówienie nowych przepisów prawnych, związanych z reformą oświaty a szczególnie ustawy – Prawo oświatowe oraz Przepisów wprowadzających ustawę – Prawo oświatowe. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów powiatowych: sztumskiego, słupskiego, malborskiego, iławskiego, tucholskiego, braniewskiego, lidzbarskiego, gdańskiego, chojnickiego, giżyckiego, sierpeckiego i elbląskiego. Ponadto w spotkaniu wzięli udział dyrektorzy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Elbląski.

Gabriela Effenberg