26 listopada 2009 roku podczas XIV edycji Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznej Realizacji OSPAR 2009 w Warszawie, podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim zdobyli I miejsce i otrzymali nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz wyróżnienie za bogatą prezentację sceniczną.
W tym roku po raz pierwszy w historii tego przeglądu 25 placówek z całego kraju walczyło o wyjątkowo prestiżową nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego.
Jury jednogłośnie przyznała tę nagrodę dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim za spektakl „REAL , TIBIA”. Przedstawienie zostało docenione przez jury za swoją wyjątkową formę prezentacji. Na scenie widzowie zobaczyli zintegrowane ze sobą trzy różne formy twórcze: teatr w formie dramy, dynamiczny taniec BREAK-DANCE i muzyka wykonywana na żywo.
Realizacja projektu możliwa była dzięki zarówno pracy młodzieży jak i instruktorów, którzy zaszczepiają pasję w młodych ludzi , stopniowo wprowadzali ich w arkana każdej z form prowadzonych zajęć z zakresu działalności kół: teatralnego, tanecznego i muzycznego.
Motywem przewodnim jest postępujące uzależnienie od gry komputerowej TIBIA kończące się całkowitym zatraceniem w przestrzeni wirtualnej i zagubieniem w codziennym życiu.
W spektaklu uczestniczyli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, a wśród nich: Rafał Krężlewicz, Paweł Jakubenas, Rafał Ciechanowicz, Patryk Zaniewski, Patryk Sykulski, Łukasz Makowski, Dariusz Łapciuk, Karol Kisiel, Bartłomiej Boćkowski oraz instruktorzy: sekcja teatru Bogdan PŁOCHEĆ, sekcja taneczna Sławomir ŻUKOWSKI, sekcja muzyczna Michał BASEK.
Sławomir Żukowski

Zdjęcie numer 1 w artykule: Numer 1 na warszawskiej scenie