Dnia 10 października br. odbył się I Otwarty Turniej Regionu Warmińsko-Mazurskiego Rzutu Podkową, pod patronatem Starosty Powiatu Elbląskiego i Wójta Gminy Gronowo Elbląskie. Organizatorem konkursu był Klub Sportowy Siodło.

Zgłoszenia do konkursu można było składać do 7 października w Urzędzie Gminy Gronowo Elbląskie, gdzie ostatecznie do konkursu drużynowego zostało zgłoszonych 13 drużyn, natomiast do zawodów indywidualnych zgłosiła się grupa ok. 30 uczestników.

Drużyny wałczyły o Puchar Starosty Elbląskiego. W Gronowie Elbląskim i Markusach jest to dyscyplina bardzo popularna, sąsiedzko-towarzyska, gdzie przy niewielkim nakładzie finansowym można zorganizować świetną zabawę - mówi Prezes KS Siodło Tomasz Sądej.

Podczas sobotniego słonecznego dnia, na turniej przybyło wiele osób m.in. z Gdańska, Bydgoszczy oraz wielu mieszkańców sąsiednich miejscowości. Wśród zaproszonych gości pojawił się były mistrz świata w rzucie podkową, zdobywca rekordu Polski, były halowy mistrz Szwecji - Henryk Jaworski.

Ostateczne wyniki turnieju głoszone przez prezesa KS Siodło Tomasza Sądeja przedstawiają się następująco:

W kategorii drużynowej:

I miejsce - KS Siodło Gronowo Elbląskie , 559 punktów;

II miejsce - Stowarzyszenie Rachowo , 552 punkty;

III miejsce - HSC Gdańsk , 535 punkty.

Wyniki indywidualne mężczyzn:

I miejsce - Janusz Biełołus ;

II miejsce - Franciszek Szeremiuk ;

III miejsce - Stanisław Parzek.

Wyniki indywidualne kobiet:

I miejsce , Elżbieta Pługowska;

II miejsce , Klaudia Sadłowska;

III miejsce- Anna Szeremiuk.

Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Janusz Biełołus, natomiast najskuteczniejszą zawodniczką została Klaudia Sadłowska. Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk Starosty Elbląskiego Sławomira Jezierskiego i Wójta Gminy Gronowo Elbląskie Aleksandra Lewickiego dyplomy, puchary, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: I Otwarty Turniej Rzutu Podkową Regionu Warmińsko-Mazurskiego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: I Otwarty Turniej Rzutu Podkową Regionu Warmińsko-Mazurskiego
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: I Otwarty Turniej Rzutu Podkową Regionu Warmińsko-Mazurskiego
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: I Otwarty Turniej Rzutu Podkową Regionu Warmińsko-Mazurskiego