16 listopada w Hotelu Elbląg w Restauracji Dom Królów odbyły się warsztaty kulinarne pod nazwą Kuchnia Włoska. Wychowankowie naszych placówek opiekuńczo-wychowawczych pod okiem zawodowych kucharzy bawili się w przygotowanie pizzy.

Każdy miał możliwość skomponowania swojej oryginalnej, indywidualnej, przepysznej pizzy połączonej z degustacją. Na zakończenie wydarzenia każdy uczestnik otrzymał dyplom MasterSzefa kuchni. Całe to wydarzenie odbyło się za sprawą Fundacji Erbud Wspólne Wyzwania z Warszawy, z którą placówki współpracują od ponad roku. W ramach wspomnianej współpracy Fundacja Erbud prowadziła projekt Recepta Na Sukces. Celem programu było wzbudzenie i zwiększenie motywacji, zaangażowania i wytrwałości w stawianiu sobie celów osobistych przez naszą młodzież. Ważne, że odbiorcami szkoleń byli również wychowawcy.

Dzień warsztatów kulinarnych był dniem zakończenia projektu. Rok współpracy został podsumowany przez prezes Fundacji Lucynę Grzeszczak, Agnieszkę Tkaczyk - pracownika Fundacji, która dbała o podwyższenie kompetencji wychowawców oraz Ewę Banach, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie projektu z dziećmi. Smutny jest czas rozstań, ale każda ze stron zobowiązała się do podtrzymania przyjaźni i wspólnego realizowania nowych wyzwań. W naszej pamięci pozostaną wspólnie spędzone chwile.

Dziękujemy za przekazaną mądrość i nowe kompetencje, w które zostaliśmy wyposażeni. Warto podkreślić, że dzięki wsparciu finansowemu Fundacji dzieciaki z placówek spędziły piękne wakacje we Włoszech i Krakowie.