W ramach projektu pozakonkursowego „Ekonomia społeczna na Warmii i Mazurach”, Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej zaplanował działania mające na celu  niwelowanie skutków  rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19.

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej z oszczędności wygenerowanych w projekcie zaplanował dostawę 7,1 tys. sztuk pakietów maseczek niemedycznych. Łącznie przekazano 21,3 tys. sztuk maseczek.

Postępowanie zostało przeprowadzone z uwzględnieniem aspektów społecznych  w zamówieniach publicznych. Zamówienie zostało zrealizowane przez podmiot ekonomii społecznej.

Do 10 lipca materiały ochronne będą przekazywane do Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie działających na terenie wszystkich powiatów w województwie warmińsko-mazurskim. Następnie PCPR-y  przekażą otrzymane materiały do placówek pomocy społecznej oraz podmiotów reintegracyjnych.

Maseczki trafią między innymi do ośrodków pomocy społecznej, schronisk dla bezdomnych, noclegowni, środowiskowych domów samopomocy, placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodka adopcyjnego oraz ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie.

Maseczki spełniają standard określony w Wytycznych konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych dla maseczek przeznaczonych dla osób, które nie wykonują zawodów medycznych oraz nie potwierdzono u nich aktywnego zakażenia COVID 19.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Ekonomia Społeczna na Warmii i Mazurach” współfinansowanego ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 11 Włączenie społeczne, Poddziałanie 11.03.02 Koordynacja ekonomii społecznej w regionie.

W dniu 8 lipca 2020 r. pakiet maseczek ochronnych został przekazany Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.

info: warmia.mazury.pl

maseczki przekazywanie 1