Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego za pośrednictwem Starosty Elbląskiego serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości”.

Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych promotorów przedsiębiorczośći w Unii Europejskiej, wymiana najlepszych praktyk i polityki w tej sferze, zwiększenie społecznej świadomości roli przedsiębiorców dla rozwoju regionalnego i lokalnego, a także inspirowanie potencjalnych projektodawców. Zasady konkursu pozostają bez zmian w stosunku do lat ubiegłych. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: krajowym i europejskim. Nagrody zostaną przyznane w 6 kategoriach:

1. Promowanie ducha przedsiębiorczości;
  2. Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze;
  3. Rozwój środowiska biznesowego;
  4. Wspieranie umiędzynarodowiania działalności;
  5. Wspieranie rozwoju zielonych rynków i poprawy efektywności gospodarowania zasobami;
  6. Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne.

Nagroda główna jury Konkursu trafi do autora inicjatywy wspierania przedsiębiorczości uznanej za najbardziej twórczą i inspirującą w skali całej Europy, zgłoszonej zgodnie z zakresem jednej ze wskazanych powyżej kategorii.

Do uczestnictwa w Konkursie zaproszone zostały władze lokalne, regionalne i krajowe, miasta, regiony, wspólnoty, organizacje biznesowe, instytucje realizujące programy edukacyjne, jak również jednostki samorządu terytorialnego, które wspólnie z przedsiębiorcami realizują projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Uczestnicy muszą przedstawić przedsięwzięcie, które ułatwiło rozwój biznesu oraz stymulowało gospodarkę regionu podczas dwuletniego okresu poprzedzającego zgłoszenie do Konkursu. Zgłoszenie należy kierować do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Następnie projekty zostaną przekazane do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, który jako koordynator krajowy wybierze dwa najlepsze projekty w dwóch różnych kategoriach do eliminacji europejskich.

Ogłoszenie laureatów i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w listopadzie br. podczas Zgromadzenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw (SME Assembly 2018) w Graz. Na uroczystą galę w Austrii zaproszeni zostaną wszyscy laureaci konkursów krajowych.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są pod adresem: https://www.mpit.gov.pl/strony/aktualnosci/nabor-projektow-do-konkursu-europejskie-nagrody-promocji-przedsiebiorczosci-2018/

Po wypełnieniu prosimy o przesłanie w wersji elektronicznej na adres e-mail: d.opalach@warmia.mazury.pl oraz podpisanego egzemplarza w wersji papierowej do 18 maja 2018r. do Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Kościuszki 89/91, 10-554 Olsztyn, z dopiskiem: Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2018 .

Więcej informacji udziela Pan Damian Opalach – pracownik Biura Przedsiębiorczości w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego, tel: (089) 521-93-21, e-mail: d.opalach@warmia.mazury.pl