Zapraszamy na tegoroczną edycję „Jakubowych Dni Tolkmicka”, które odbędą się w dniach 24 i 25 lipca na placu Wolności w Tolkmicku. Ze względu na trwającą wciąż pandemię covid-19, pierwszy dzień będzie przebiegał pod hasłem „Szczepimy się w Tolkmicku”. Podczas sobotniego festynu dowiemy się m.in. dlaczego warto się zaszczepić, a wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego szczepienia jednodawkowym preparatem.

W Ratuszu Miejskim o godzinie 16:30 Tamara Frączkowska przedstawi prezentację multimedialną pt. „Camino de Santiago – zacznij w Tolkmicku”.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły z gminy Tolkmicko: „Sasanki”, „Tolkmiczanki” i „Sentyment”. Zaprezentuje się również Irena Salwowska z zespołem – laureatka wielu festiwali, przeglądów i konkursów piosenki poetyckiej. Jej piosenki są w dużej mierze bardzo osobiste, tworzone z myślą o czymś lub o kimś. Niebanalne teksty zamienione w melodyjną piosenkę sprawiają, że jej twórczość trafia do serca i duszy słuchacza, a ciepły i radosny kontakt z publicznością dopełniają dzieła. Jak sama o sobie mówi – „gram i śpiewam bo lubię!” W ubiegłym roku wydała debiutancką płytę pt. „Na drogę”, która została bardzo ciepło przyjęta w „rodzinie” nurtu krainy łagodności.

Wieczorem publiczność będzie mogła bawić się przy największych przebojach muzyki popularnej w wykonaniu zespołu „New Band”. Repertuar zespołu to największe hity minionych dekad wykonawców polskich jak też zagranicznych począwszy od lat 70. do współczesnych hitów radiowych.

Wieczór zakończy efektowny pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy „Fireshow”.

W niedzielne popołudnie przygotowano atrakcje dla najmłodszych, takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, lizaki, malowanie twarzy, zabawa przy muzyce, fotobudka.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w Ratuszu Miejskim w godz. 11:00 – 19:00 można odwiedzić wystawę pt. „Tolkmicko na pielgrzymkowych szlakach średniowiecznej Europy”.

Serdecznie zapraszamy!

Marek Murdzia