Przejdź do treści.

Zapraszamy na tegoroczną edycję „Jakubowych Dni Tolkmicka”, które odbędą się w dniach 24 i 25 lipca na placu Wolności w Tolkmicku. Ze względu na trwającą wciąż pandemię covid-19, pierwszy dzień będzie przebiegał pod hasłem „Szczepimy się w Tolkmicku”. Podczas sobotniego festynu dowiemy się m.in. dlaczego warto się zaszczepić, a wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego szczepienia jednodawkowym preparatem.

W Ratuszu Miejskim o godzinie 16:30 Tamara Frączkowska przedstawi prezentację multimedialną pt. „Camino de Santiago – zacznij w Tolkmicku”.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły z gminy Tolkmicko: „Sasanki”, „Tolkmiczanki” i „Sentyment”. Zaprezentuje się również Irena Salwowska z zespołem – laureatka wielu festiwali, przeglądów i konkursów piosenki poetyckiej. Jej piosenki są w dużej mierze bardzo osobiste, tworzone z myślą o czymś lub o kimś. Niebanalne teksty zamienione w melodyjną piosenkę sprawiają, że jej twórczość trafia do serca i duszy słuchacza, a ciepły i radosny kontakt z publicznością dopełniają dzieła. Jak sama o sobie mówi – „gram i śpiewam bo lubię!” W ubiegłym roku wydała debiutancką płytę pt. „Na drogę”, która została bardzo ciepło przyjęta w „rodzinie” nurtu krainy łagodności.

Wieczorem publiczność będzie mogła bawić się przy największych przebojach muzyki popularnej w wykonaniu zespołu „New Band”. Repertuar zespołu to największe hity minionych dekad wykonawców polskich jak też zagranicznych począwszy od lat 70. do współczesnych hitów radiowych.

Wieczór zakończy efektowny pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy „Fireshow”.

W niedzielne popołudnie przygotowano atrakcje dla najmłodszych, takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, lizaki, malowanie twarzy, zabawa przy muzyce, fotobudka.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w Ratuszu Miejskim w godz. 11:00 – 19:00 można odwiedzić wystawę pt. „Tolkmicko na pielgrzymkowych szlakach średniowiecznej Europy”.

Serdecznie zapraszamy!

Marek Murdzia

dyrektor

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku

 

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski