Jeśli skończyłeś gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, mamy coś dla Ciebie.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oferuje wiele możliwości rozwoju, na kierunkach spośród których wybierzesz coś dla siebie.

Oferta obejmuje kształcenie:

w liceum:

• liceum ogólnokształcące o ukierunkowaniu obronnym

w technikum:

• technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik przetwórstwa mleczarskiego

w zasadniczej szkole zawodowej:

• mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych
  • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uczniom zamiejscowych szkoła oferuje miejsca w internacie, który jest połączony ze szkołą łącznikiem.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, zapewniający wysoki poziom kształcenia, co znajduje wyraz w wynikach egzaminów maturalnych, potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, wynikach konkursów międzyszkolnych i ogólnopolskich, olimpiad tematycznych czy sportowej rywalizacji.

Najlepsi uczniowie za swoją wytężoną pracę otrzymują stypendia Prezesa Rady Ministrów i stypendia Starosty Elbląskiego.

Dostęp do różnorodnych zajęć pozalekcyjnych wpływa na jakość edukacji i rozwijanie zainteresowań. Uczniowie techników i szkół zawodowych mogą uczestniczyć w praktycznych zajęciach nauki zawodu oraz mają możliwość odbywania praktyk za granicą. Dzięki realizacji szeregu projektów poszerzających ofertę edukacyjną szkoły uczniowie zdobywają dodatkowe kwalifikacje dające większe możliwości poruszania się na rynku pracy.

Więcej informacji o ofercie edukacyjnej szkoły znajdziesz na stronie: http://www.zseit.paslek.edu.pl/

info. Marian Matuszczak
ZSEiT Pasłęk