W dniu 6 czerwca 2014 roku w godzinach popołudniowych w Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie zorganizowano Festyn Integracyjny, w którym wzięli udział mieszkańcy DPS „Krokus”, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus”, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku, rodziny i opiekunowie naszych podopiecznych, zaproszeni goście, oraz okoliczni mieszkańcy. Celem tegorocznej imprezy było wzmocnienie więzi rodzinnych, integracja ze społecznością lokalną, wspólne spędzenie czasu wolnego, oraz propagowanie pozytywnego funkcjonowania rodziny.

Festyn zgromadził ponad 150 uczestników, gdzie przy dźwiękach wesołej muzyki, smacznym poczęstunku, atrakcjach artystycznych przygotowanych przez podopiecznych, wielu konkursach i wspólnych zabawach mieliśmy możliwość spędzić aktywnie czas w atmosferze życzliwości, akceptacji i poczuciu wspólnoty.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku przygotowały i prowadziły kiermasz prac plastycznych i rękodzielniczych wykonanych przez uczestników. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem wśród gości festynu.

Szkoła tańca Cadmans z Elbląga zadbała o atrakcje dla dzieci, tych najmłodszych i tych trochę starszych. Odbył się zawodowy pokaz tańca w wykonaniu cheerleaderek, które w najbliższym czasie wystąpią na mistrzostwach Europy w Monachium. Natomiast po występie tancerze zaprosili do wspólnej nauki kroków zumby. Wszyscy chętni mogli pod okiem specjalistów poznać tajniki tej formy ruchu i spróbować swoich sił w prostym układzie.

W trakcie festynu nie zabrakło także występów artystycznych zespołu „Sztama” z DPS „Krokus” , a także grupy uczestników ze ŚDS, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Jezioro Łabędzie”. Dodatkową atrakcją był pokaz mody w wykonaniu uczestników ŚDS wraz z rodzicami. Gościnnie wystąpił również zespół wokalny z Domu Kultury „Zakrzewo” pod opieką Zbigniewa Pisarkiewicza. Panie śpiewały utwory ludowe, oraz tradycyjne polskie przyśpiewki.

Uczestnicy festynu mogli posilić się tradycyjną grochówką oraz kiełbaską z ogniska, smakowitymi szaszłykami i karkówką z grilla, a także domowym smalcem z ogórkiem małosolnym przygotowanymi przez Dom Pomocy Społecznej „Krokus”, a także domowymi wypiekami przygotowanymi przez uczestników ŚDS i WTZ działających przy DPS „Krokus”.

Wśród zaproszonych gości byli z nami: Ryszard Zagalski - przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Domżalski - dyrektor PCPR w Elblągu, Genowefa Kwoczek – wójt Gminy Elbląg, Anna Kurszewska - dyrektor DPS w Tolkmicku, Elżbieta Łojek - sołtys Władysławowa, Elżbieta Mieczkowska – prezes zaprzyjaźnionego z Domem Stowarzyszenia IWA.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Bożena Ryc, dyrektor DPS „Krokus” we Władysławowie

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Festyn integracyjny w DPS „Krokus” we Władysławowie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Festyn integracyjny w DPS „Krokus” we Władysławowie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Festyn integracyjny w DPS „Krokus” we Władysławowie