9 września odbyła się XVI sesja Rady Powiatu w Elblągu. W części informacyjnej wicestarosta Zbigniew Lichuszewski złożył sprawozdanie z przebiegu wizyty delegacji powiatu elbląskiego w powiecie tomaszpolskim w Ukrainie. O tym wydarzeniu informowaliśmy już wcześniej TUTAJ. Następnie, wspólnie z radnym Andrzejem Sidorem, przekazali bochenki ukraińskiego chleba na ręce przewodniczącego Ryszarda Zagalskiego i starosty Macieja Romanowskiego.

Starosta przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 30 czerwca 2016 r. do 09 września 2016 r. Z kolei skarbnik Edwarda Mazurkiewicz złożyła informację o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Elbląskiego oraz o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej za I półrocze 2016 roku.

Raport z realizacji „Programu Ochrony Środowiska dla powiatu elbląskiego obejmujący lata 2014-2015” omówiła Kamila Czaczyk-Medeksa. O raporcie informowaliśmy już wcześniej TUTAJ. Radni przyjęli raport odpowiednią uchwałą.

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Krzysztof Grygo zaprezentował koncepcję architektoniczną dotyczącą zadania „Podniesienie oferty edukacyjnej i turystyki wodnej Powiatu Elbląskiego poprzez budowę Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu i budowę sali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku”. Uchwała w tej sprawie została podjęta jednogłośnie.

Radni podjęli łącznie 27 uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.