W dniach 8-10 kwietnia w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym odbywały się obrony prac dyplomowych.

Uczniowie klas I- IV spędzili ten czas bardzo aktywnie poza szkołą. Oprócz integracji zespołów klasowych (Aktivity park, wspólne spacery po starówce oraz nadmorskiej Stegnie, lodów, pizzy), uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych.

Klasa pierwsza relaksowała się na zajęciach terapeutycznych w Leśne Zanurzenie. Pod okiem specjalistki rozwijali swoje umiejętności interpersonalne.

Byliśmy m.in na wycieczce w Ziołowym Dzbanku-Zagrodzie Edukacyjnej, wystawach w Centrum Sztuki Galerii El. Braliśmy ponadto udział w warsztatach drukarskich w Bibliotece Elbląskiej, seansie kinowym "Pokój nauczycielski", fascynujących zajęciach z fizyki na Akademii Nauk Stosowanych.

Uczniowie klas drugich zwiedzili Muzeum Stutthof. Odwiedziliśmy także gościnne progi firmy Liralighting, gdzie mieliśmy okazję poznać linię produkcyjną od momentu projektu do gotowego produktu. Nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiać z pracującymi tam, w charakterze grafików, projektantów, absolwentkami Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

Był to dla nas bardzo cenny czas, który pozwolił na chwilę oddechu, odpoczynku ale i nauki, która nie zawsze musi odbywać się w murach szkoły.

Dziękujemy naszym nauczycielom za wspólną edukację i zabawę. Mamy nadzieję, że starsi koledzy obronili się na same szóstki.

LSP GG