Już na początku tygodnia grupa 11 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wyruszyła na staże zawodowe do Portugalii i tym samym jako pierwsza rozpoczyna najważniejszy etap w realizacji projektu Erasmus+ Akredytacja Nowe umiejętności kluczem do sukcesu.

Młodzież z technikum ekonomicznego, agrobiznesu, żywienia i usług gastronomicznych najpierw pokonała trasę do Warszawy, aby stamtąd wylecieć na dwa tygodnie do Lizbony, uroczej stolicy, gdzie oprócz kształcenia zawodowego, czeka na nią mnóstwo wyzwań i doświadczeń kulturowych.

Sam wyjazd poprzedziły warsztaty języka angielskiego, warsztaty rozwoju osobistego i integracji, spotkania z doradcą zawodowym, które pozwolą zaadoptować się w nowym miejscu i otworzyć na nowe doświadczenia.

Uczniowie dotarli na miejsce nad ranem, ale mimo zmęczenia przemierzyli kilometry, zwiedzając Lizbonę, siedzibę partnera Pessoa Academy oraz firmy, które będą ich gościć przez najbliższe dwa tygodnie.

Wrażenia młodzieży będą relacjonowane w postach na Facebook’u szkoły, dlatego zapraszamy do śledzenia informacji, aby na bieżąco wiedzieć, jak uczniowie radzą sobie w nowych warunkach.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Całkowita kwota dofinansowania 52.552 euro.

Inf. ZSEiT Aneta Wołosz