To już kolejna edycja warsztatów zawodoznawczych organizowanych przez doradców zawodowych, nauczycieli szkół podstawowych, nauczycieli zawodu szkół ponadpodstawowych oraz uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku skierowanych do młodszych koleżanek i kolegów ze szkół podstawowych powiatu elbląskiego.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Szukam swojego miejsca w świecie zawodów” i była odpowiedzią na pytania: kogo potrzebuje rynek pracy, jakie kształcenie warto wybrać, jak zaplanować ścieżkę edukacyjną i rozwój zawodowy. Podczas trwania zajęć w blokach zawodowych młodzież brała udział w czynnościach związanych z zawodem, poznała istotne wymogi oraz specyfikę różnych zawodów i porównała je ze swoimi predyspozycjami. Były to pierwsze prawdziwe doświadczenia zawodowe. Warsztaty zawodoznawcze to również świetna okazja do poznania szkoły, jej zaplecza oraz perspektyw szkoły w środowisku. Warto zauważyć, że w ZSEiT niebawem otwarta będzie jedyna w Pasłęku hala widowiskowo - sportowa.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku gościł młodzież i nauczycieli:

- z Zielonki Pasłęckiej z Panią Mariolą Nowicką,

- z Rychlik z Panią Marianną Mazur i Panią Anną Dudowicz Głuch,

- z Rogajn z Panią Izą Sadolewską,

- ze Słobit z Panią Moniką Stasiak,

- z Młynar z Panią Beatą Duszą i Panią Martą Matak,

- z Pasłęka, SP nr 2 z Panią Danutą Szczesną i Panem Dariuszem Korwelem,

- z Pasłęka, SP nr 3 z Panią Iwoną Kamińską i Panem Robertem Łopackim,

- z Łączna z Panią Kamilą Drosio.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom ZSEiT oraz doradcom zawodowym i wychowawcom szkół podstawowych za ogromną pracę włożoną w przygotowaniu tego wydarzenia. Dziękujemy również uczniom klas ósmych za udział i zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności szkolnej.

Info ZSEiT:

Anna Zalewska