19 marca 2024 roku w sali św. Ducha Biblioteki Elbląskiej zostały wręczone nagrody, wyróżnienia i stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Elbląga - pana Witolda Wróblewskiego.

Stypendia Artystyczne adresowane są do osób wykazujących się aktywnością twórczą, reprezentujących wysoki poziom artystyczny.

Środki mogą być wykorzystane na realizację działań związanych z rozwojem artystycznym stypendystów oraz zakup środków trwałych i materiałów wspierających rozwój.

Laureatami Stypendium Artystycznego przyznawanego co roku w ramach Elbląskich Nagród Kulturalnych zostali: Nikola Kubisiak, uczennica klasy V oraz Julian Mika z klasy III z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

Nikola może się pochwalić:

Zdobyciem I Nagrody w IV Ogólnopolskim Biennale Inspiracji „Co dalej?” organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

I Nagrody XV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim „Zamość – perła renesansu „- Zamość

Ponadto wzięła udział w zbiorowej wystawie grafiki “Galeria w grafice/grafika w Galerii” w Krużganku Galerii El w Elblągu oraz współtworzyła przestrzeń wystawienniczą podczas “Wystawy wspomnień” we wrześniu 2023 w szkolnej galerii Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

Julek ma na swoim koncie udział i Nagrodę w V Międzynarodowe Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą…”, Rybnik, czerwiec 2023

Nagrodę Indywidualną w XXIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu, czerwiec 2023 oraz udział w wystawie pokonkursowej w Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Ekslibris zorganizowany z okazji jubileuszu 60 – lecia Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku, czerwiec 2023.

Składamy serdeczne gratulacje. Trzymamy kciuki za twórcze realizacje!

I czekamy na zaproszenia na kolejne wystawy

Katarzyna Swoińska, LSP GG