Dynamicznie przebiegają prace budowlane na posesji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Za kilka miesięcy będzie można podziwiać odmienione otoczenie placówki, ale również zmiany wewnątrz szkoły, gdyż w powiązaniu z budową Hali Sportowo-Widowiskowej przebudowana zostanie sala gimnastyczna. Przeniesienie zajęć wychowania fizycznego do obiektu hali pozwoli na realizację kolejnego przedsięwzięcia. Dotychczasowa sala gimnastyczna przekształcona zostanie w profesjonalną, nowoczesną, wyposażoną w multimedia Aulę Konferencyjną, której szacowany w projekcie koszt to około 2 miliony złotych.

Nowa Hala Sportowo-Widowiskowa będzie jedną z największych inwestycji zmieniających krajobraz i infrastrukturę miasta Pasłęk w ostatnich latach. Ma służyć nie tylko społeczności ZSEiT, ale także mieszkańcom, organizacjom i instytucjom powiatu elbląskiego. Pomysł budowy tak spektakularnego na skalę miasta i powiatu obiektu sięga roku 2017, kiedy to Autorska Pracownia Architektury CAD Sp. z o.o. w Warszawie wykonała dokumentację projektową. Architekt, pan Krzysztof Popiliski, zaprojektował halę o powierzchni użytkowej 1384 m2. Wewnątrz obiektu znajdą się: sala główna, wielofunkcyjna z boiskiem sportowym i trybunami na 194 miejsca, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, sala narad i reżyserka do prowadzenia imprez o charakterze scenicznym. Będzie również techniczne zaplecze z pomieszczeniami magazynowymi, przebieralnie, natryski i toalety. Spełniając standardy bycia przyjaznym obiektem dla osób niepełnosprawnych ruchowo przewidziano także windę.

Budowa miała się rozpocząć dwa lata temu, kiedy to 15.02.2022r. po przeprowadzeniu procedury przetargowej zawarto umowę z Firmą Handlowo-Usługową ARKOROL s.c. z Olsztyna. Jednakże tę umowę rozwiązano 15.04.2023r. z przyczyn niezależnych od inwestora i ogłoszono drugi przetarg, który 15.09.2023r. wyłonił obecnego wykonawcę, czyli KB Sp. z o.o. Bartłomiej Krawieć z Iławy. Ta umowa jest właśnie realizowana, zaś określony termin oddania do użytku Hali Sportowo-Widowiskowej to 23.12.2024 roku.

Finansowanie inwestycji pochodzi z kilku źródeł: z programu „Polski Ład” 10 mln 800 tys. zł, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1mln100 tys. zł, ze środków Powiatu Elbląskiego i Gminy Pasłęk.

To dofinansowanie ogromnego przedsięwzięcia zawdzięczamy staraniom pana dyrektora ZSEiT Mariana Matuszczaka oraz obecnego Starosty Powiatu Elbląskiego pana Macieja Romanowskiego, który jako przedstawiciel organu prowadzącego szkołę od lat wspiera działalność placówki w wielu obszarach. Przychylność władz powiatowych, dostrzeganie potrzeb szkoły i środowiska lokalnego, pragmatyczne decyzje i owocna współpraca pozwala żywić nadzieję, że powstanie w Pasłęku wspaniały obiekt – Hala Sportowo-Widowiskowa z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: ZSEiT w Pasłęku