Jeszcze przed feriami 20 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło podróż do stolicy Wielkiej Brytanii, aby na żywo poznać historię i kulturę tego multikulturowego miasta oraz w praktyce wykorzystywać język angielski.

Podczas stosunkowo krótkiego, bo pięciodniowego pobytu, udało się zobaczyć wiele znanych ze zdjęć w podręcznikach wspaniałych atrakcji, takich jak London Eye, wieżę zegarową ze słynnym Big Benem, pałac Buckingham, the Tower Bridge czy opactwo Westminsterskie. Jednak prawdziwe lekcje historii uczniowie przeżyli podczas wizyty w lochach the London Dungeon, gdzie odtwarzane były mroczne wydarzenia dawnego Londynu, natomiast w dawnej twierdzy-więzieniu Tower of London można było podziwiać skarbiec, a w nim królewskie klejnoty. Grupa zwiedziła muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz Muzeum Historii Naturalnej, podziwiała nocną panoramę Londynu z najwyższego piętra Sky Garden oraz odliczała tysiące kroków, spacerując słynnymi ulicami oraz alejkami w pięknych parkach tego niezwykłego miejsca. Obowiązkowym elementem była przejażdżka na piętrze londyńskiego czerwonego autobusu do Camden Market, a niezapomnianym momentem dla każdego były tańce na Piccadilly Circus.

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i przyznają, że to była podróż pełna niesamowitych wrażeń i  niezapomnianych chwil, co pozwala organizatorom wysnuć tylko jeden wniosek - to był pierwszy taki wyjazd, ale na pewno nie ostatni.

Info ZSEiT: Aneta Wołosz