W ostatni dzień ferii zimowych, 4 lutego odbyła się II Gala Cheerleaders Pasłęk, której organizatorem było Stowarzyszenie ENERGY CHEERLEADERS. Widowisko, na którym można było podziwiać występy 90 tancerzy z miasta i gminy Pasłęk oraz powiatu elbląskiego. Pan Maciej Romanowski objął wydarzenie swoim Patronatem Starosty Elbląskiego.

Celem tego wydarzenia było zebranie środków, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdu trzech grup oraz duetów na Mistrzostwa Polski w kwietniu 2024r. Wydarzenie ze względu na bardzo duże zainteresowanie odbyło się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Sala została wypełniona po same brzegi mieszcząc blisko 350 osobową widownię.

Przygotowania do Gali trwały już od wielu miesięcy a efektem były występy taneczne dzieci z grup ISKIERKI w wieku od 7 do 13 lat, MINI KIDS w wieku d 4 do 6 lat, ANGELS w wieku od 7 do 12 lat, CANDY w wieku od 7 do 13 lat, Red w wieku d 6 do7 lat oraz 10 duetów. Grupy prezentowały najróżniejsze choreografie stworzone przez swoje trenerki Agnieszkę Lejman oraz Darię Borkowską z ENERGY DANCE PASŁĘK. Układy zawierały ciekawe elementy gimnastyczne, akrobatyczne i taneczne, dopasowane do wieku i możliwości wyżej wymienionych grup. Dzieci wzbudziły wielki podziw i po swoich występach zebrały ogromne brawa.

Łącznie publiczność mogła podziwiać 15 występów pełnych emocji, energii, zaangażowania i pasji Cheerleaderek z Pasłęka. Nasze społeczeństwo to najwspanialsi kibice i niesamowite wsparcie, dlatego odbył się też 16 występ, w którym udział wzięli rodzice. 10 odważnych mam dzieci trenujących wraz z trenerką Agnieszka Lejman już miesiąc przed występem wkładając swoje serce i pełno zaangażowania zaczęły swoje treningi i na Gali zaprezentowały swój pokaz wywołując podziw i wiele uśmiechu na twarzach całej publiczności.

Całą Galę dopełniła zabawa z publicznością oraz losowanie paczuszek przygotowanych przez Stowarzyszenie za zakup cegiełek. Podczas wydarzenia, które ciekawie poprowadziła Pani Dorota Koroś, jedna z mam dzieci tańczących, można było usłyszeć wiele informacji na temat poszczególnych prezentacji. Miejsce miały też podziękowania dla instytucji oraz firm wspierających, które otrzymały dyplom oraz pamiątkowy kubek.

Dodatkowo zorganizowany został kiermasz, na którym można było zakupić boxy z ciastem, kokardy, bransoletki wykonane przez dzieci, koszulki itp. Wykonana została też foto relacja oraz zdjęcia indywidualne, które wykonał Pan Ireneusz Zemszał.

Finałowym występem zakończyliśmy nasze całe spotkanie, na którym wstąpiły wszystkie dzieci razem.

Gala Cheerleaders na stałe wpisuje się już w nasz zwyczaj więc do zobaczenia za rok.

Źródło: Stowarzyszenie ENERGY CHEERLEADERS