Spotkanie Wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku dnia 20 grudnia 2023 roku było wyjątkowym wydarzeniem, które miało na celu nie tylko uświetnić okres świąteczny, ale również zacieśnić więzi społeczne oraz budować atmosferę akceptacji i wsparcia, wzajemnego szacunku i zrozumienia. To także szansa na budowanie tradycji oraz celebrowanie wspólnych polskich zwyczajów. Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, spożywanie wigilijnego posiłku.

W naszej placówce gościliśmy: Sekretarza Powiatu Jacka Augustynowicza, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu Tomasza Domżalskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Elbląg Barbarę Bruzdewicz, starszego specjalistę pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu Jerzego Jarzyło, Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus” we Władysławowie Danutę Szpakowską, Proboszcza ks. Kan. Lucjana Husaka oraz Rodziców, Opiekunów i najbliższych Naszych uczestników. Był to czas życzeń i wspomnień.

Wprowadzenie elementu muzycznego w wykonaniu Pana Jacka Wojnicza, zachęcało wszystkich do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło drobnych mikołajkowych upominków. Całość tworzyła magiczną atmosferę, która wprowadziła uczestników i wszystkich Gości w świąteczny nastrój.