Od nowego roku szkolnego 2023/2024 Poradnia w Pasłęku pracuje w rozszerzonym rejonie, obejmuje wszystkie szkoły i placówki z terenu powiatu elbląskiego. Aby ułatwić nowym klientom dostęp do usług Poradni, w siedzibie PCPR przy ul. Komeńskiego 40 w Elblągu, Starostwo Powiatowe przygotowało na ten cel trzy gabinety.

W dniu 15.09.2023 r. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych z rejonu obejmującego działanie Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Pasłęku. W spotkaniu uczestniczyła pani Teresa Bednarz, St. Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Elblągu, pani Renata Perlińska Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Elblągu. Pani Teresa Brewka, Dyrektor Poradni powiedziała kilka słów na temat historii placówki, jednej z najstarszych Poradni w województwie warmińsko – mazurskim. Przedstawiła kadrę pedagogiczną, omówiła aktualną ofertę poradni. Zapoznała z organizacją pracy placówki, w tym z zespołami diagnostyczno-konsultacyjnymi obejmującymi opieką określone szkoły i placówki. Uczestnikom spotkania przekazano materiały informacyjne.

Pani Wizytator i Pani Naczelnik wyraziły rekomendacje na dobry start współpracy w nowym rejonie działania. Spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze, pod hasłem:

"W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele."
- Helen Keller

Zespół Pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku