Nadszedł czas podsumowań wszystkich wyjazdów na zagraniczne staże zorganizowane w ramach projektu Erasmus+ "Europejskie staże drogą do profesjonalizmu" realizowanego w bieżącym roku szkolnym na kwotę 54.992 EUR.

26 uczniów i 3 nauczycieli na przełomie kwietnia i maja 2023 doskonaliło swoje umiejętności i zdobywało nowe doświadczenia w Portugalii, Niemczech oraz we Włoszech, a piątkowe uroczyste spotkanie było zwieńczeniem rocznych działań projektowych, które obejmowały warsztaty z języków obcych i kulturoznawczych, z doradztwa zawodowego oraz warsztaty rozwoju osobistego połączone z integracją. Na scenie auli ZSEiT uczniowie i nauczyciele zaprezentowali przeżyte wspomnienia i wrażenia w formie zmontowanych filmików, wyrazili też wiele pozytywnych opinii o odwiedzanych krajach, miejscach praktyk i spotkanych tam osobach. Młodzież zaprezentowała nabyte umiejętności podczas livecookingu, a wszystkiemu przysłuchiwała się społeczność uczniowska, rodzice oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uroczystość zakończono wręczeniem uczniom i nauczycielom certyfikatów potwierdzających udział w mobilności oraz poczęstunkiem dla zaproszonych gości.

Wydarzenie i cały projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej.

A już w kolejnym roku szkolnym 2023/24 rozpocznie się realizacja nowego projektu w programie Akredytacja Erasmus+ na kwotę 52.552 EUR.

Info ZSEiT: Aneta Wołosz