Jak co roku w czerwcu w Zespole Szkół w Pasłęku zorganizowaliśmy Dzień Hotelarza. W tym roku coroczne święto uczniów kierunku technik hotelarstwa odbyło się pod hasłem "Dołącz do najlepszych". Jest to zawsze dzień promujący zawód hotelarza do którego przygotowuje Technikum nr 1 w Zespole Szkół na ul. Zwycięstwa 28 w Pasłęku. Jest to kierunek kształcenia, który przygotowuje do zawodu gwarantującego zatrudnienie i otwiera dla absolwentów rynki pracy w kraju i za granicą.

W tym roku uczniowie technikum hotelarskiego zaprosili na swoje święto koleżanki i kolegów z Gimnazjum nr 1 i 2 z Pasłęka. Zaproszeni goście mogli spróbować potraw przygotowanych przez uczniów oraz poznać sposób ich przyrządzania. Przy stole można było swobodnie porozmawiać o szkole, poznać warunki, w jakich młodzież się uczy i kształci swoje umiejętności hotelarskie, kulinarne i barmańskie. Dobra zabawa i smaczne dania sprzyjały integracji i wielu gimnazjalistow zdecydowało się na wybór dalszego kształcenia w Technikum Hotelarskim - dołączą do najlepszych.

Dzień Hotelarza jest też coroczną okazją do wyróżnienia i nagrodzenia wyróżniających się uczniów Technikum. Dyrektor szkoły Katarzyna Panimasz wręczyła dyplomy laureatom rywalizacji zawodowej i najlepszym uczniom w zawodzie. W tym roku laureatką konkursu Hotelarz Roku została Kinga Lewko z klasy III, a tytuł Hotelarza Roku Junior przyznano Emilowi Makule z klasy II. Najlepszym uczniom w klasach hotelarskich wręczono dyplomy Mistrza Wiedzy i Umiejętności Hotelarskich - tytuł ten przyznano Pameli Tyburskiej z klasy III, Patrycji Wójcik z klasy II i Bartłomiejowi Korzeniowskiemu z klasy I. Wszyscy gratulujemy laureatom.

Aleksandra i Bogdan Szymańscy