11 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się VIII edycja Gimnazjady Sportowej.

Gimnazjaliści rywalizowali w piłce siatkowej (dziewczęta) oraz w piłce nożnej (chłopcy). Do turnieju piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców zgłosiło się po pięć drużyn reprezentujących szkoły: Gimnazjum nr 1 z Pasłęka, Gimnazjum Miłakowo, Gimnazjum Młynary, Gimnazjum Dobry oraz Gimnazjum Rychliki. Turnieje rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach eliminacyjnych.

Najlepsze w turnieju siatkarskim okazały się zawodniczki z Gimnazjum w Młynarach, które w meczu finałowym pokonały drużynę z Gimnazjum nr 1 z Pasłęka. Brązowe medale wywalczyły dziewczęta z Gimnazjum w Rychlikach, które w meczu o trzecie miejsce wygrały z drużyną z Miłakowa. Piąte miejsce w turnieju przypadło zespołowi z Dobrego.

Równie dużo emocji dostarczyły mecze młodych piłkarzy. Po rozegraniu spotkań grupowych w finale spotkały się reprezentacje Gimnazjum nr 1 z Pasłęka oraz Gimnazjum z Dobrego. Po zaciętym meczu zwycięstwo 2:0 odnieśli piłkarze z Pasłęka, zdobywając tym samym złote medale oraz Puchar Starosty Elbląskiego. Drugie miejsce, medale srebrne oraz Puchar Dyrektora ZSEiT w Pasłęku przypadł drużynie Gimnazjum z Dobrego. W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum Rychliki pokonało drużynę z Miłakowa 3:2. Piąte miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum z Młynar.

Podsumowania rywalizacji oraz wręczenia nagród dokonał dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak w obecności radnego Powiatu Elbląskiego Tomasza Rozenbajgiera oraz dyrektora Gimnazjum nr 1w Pasłęku Dariusza Ponichtery.