W minioną niedzielę 06.07.2014 r.) na terenie Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu odbył się piknik rodzinny zorganizowany w trakcie pierwszego turnusu warsztatów sportowo-edukacyjnych „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany” realizowanych w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ich trakcie aktywny wypoczynek zapewniony miała 20-osobowa dzieci ze szkół podstawowych z gmin Milejewo, Młynary i Tolkmicko. Zwieńczeniem tego wypoczynku był piknik w którym poza dziećmi uczestniczyły ich rodziny oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Największą atrakcją pikniku były rodzinne wyścigi kajakowe, w których startowały dwuosobowe zespoły złożone z dziecka uczestniczącego w warsztatach wraz z jednym z rodziców, rodzeństwa lub wychowawcą/instruktorem. Bardzo emocjonujący był wyścig finałowy w którym uczestniczyło sześć osad, co na ograniczonym akwenie Stanicy Wodnej zagwarantowało dodatkowe emocje. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Kacpra Popiołka najmłodszego uczestnika warsztatów, który w czasie pikniku przełamał swoje obawy przed pływaniem kajakiem i zajął drugie miejsce w kajakowych wyścigach indywidualnych.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji odbywających się zarówno na wodzie jak i na lądzie otrzymali nagrody książkowe. Dopełnieniem przyjemnego wypoczynku nad wodą była piękna letnia pogoda.

Kolejna zajęcia warsztatowe w ramach w/w projektu rozpoczną się w Stanicy Wodnej 28 lipca. Uczestniczyć w nich będzie 20 – osobowa grupa uczniów gimnazjów z trzech wymienionych wyżej gmin.

Andrzej Nitka

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu:  Piknik Rodzinny na terenie Stanicy Wodnej
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu:  Piknik Rodzinny na terenie Stanicy Wodnej
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu:  Piknik Rodzinny na terenie Stanicy Wodnej