W dniach 22-23 maja 2014 roku w MOW Kamionek Wielki odbyły się zawody w trójboju sportowym obejmujące konkurencje: strzelanie z karabinka pneumatycznego z dystansu 10 metrów, pływanie 4x25m oraz bieg przełajowy na dystansie 2500m. Udział wzięło osiem trzyosobowych drużyn z Malborka, Puław, Lidzbarka Warmińskiego, Kamionka Wielkiego, Debrzna i Elbląga.

Zawody otworzyła dyrektor ośrodka Magda Dryll oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Kaper Adam Pieczko. Po odprawie biorących w zawodach drużyn zespoły udały się do Elbląga, gdzie przystąpiono do konkurencji strzelania z karabinka, a następnie pływania. W strzelaniu najlepszym okazał się wychowanek MOW Kamionek Wielki - Damian Siczek. Świetnie poradził sobie również w pływaniu wychowanek MOW Kamionek Wielki - najszybszy okazał się Kamil Fajfer. Po powrocie do Kamionka i zasłużonym odpoczynku, po południu na terenie nowo otwartej Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek - było okazją do integracji biorących udział w zawodach chłopców oraz ich opiekunów. Dodatkową atrakcją był rozegrany wyścig kajakarski - osady składały się z uczestników zawodów trójbojowych. I w tych nieformalnych zawodach - poprowadzonych przez kierownika stanicy Jerzego Sukowa - najlepsi okazali się chłopcy z MOW Kamionek Wielki. Wieczorem uczestnicy zawodów przeszli trasę biegu przełajowego w celu dokładnego jej poznania - jej przebieg wytyczony został po urokliwych okolicznych terenach Wysoczyzny Elbląskiej.

Następnego dnia rano nastąpił start do biegu, którego meta usytuowana została w okolicy Pomnika ku czci Ofiar KL Stutthof. Najlepszym biegaczem okazał sie wychowanek z Lidzbarka - Krystian Cecholnik. W oczekiwaniu na podanie końcowych wyników, na terenie MOW Kamionek Wielki odbył się konkurs wiedzy ogólnej - za wykazaną znajomość zagadnień z różnych dziedzin można było zdobyć słodkie nagrody.

Zakończenie zawodów odbyło się na pobliskim Orliku. Ceremonię uświetnił zaproszony gość specjalny - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Elblągu Marek Murdzia. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się ekipa UKS Kaper Kamionek Wielki, drugie miejsce przypadło chłopcom z I LO Elbląg, a trzecie z MOW Puławy. Indywidualnie najlepszym okazał się wychowanek MOW Kamionek Wielki - Kamil Fajfer. Drugie miejsce zajął również wychowanek MOW Kamionek Wielki - Krzysztof Fabich, a trzecia lokata przypadła Tomaszowi Andrearczykowi z I LO Elbląg. Najlepsi zawodnicy otrzymali cenne nagrody, puchary oraz pamiątkowe medale, jak też zasłużone gratulacje i brawa.

Należy zaznaczyć, iż impreza zorganizowana przez UKS Kaper, działający przy MOW Kamionek Wielki, mogła się odbyć dzięki znaczącej dotacji finansowej Starostwa Powiatowego w Elblągu - większość środków finansowych została przekazana właśnie z tego źródła, za co serdecznie dziękują organizatorzy XVIII Ogólnopolskich Zawodów Trójbojowych. Dodatkowe środki finansowe pozyskano z funduszy własnych UKS Kaper oraz z elbląskiego EPEC - podziękowania kierujemy do prezesa zarządu Łukasza Piśkiewicza.

Danuta Miszkowicz, UKS Kaper

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XVIII Ogólnopolski Trójbój Sportowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XVIII Ogólnopolski Trójbój Sportowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: XVIII Ogólnopolski Trójbój Sportowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim