Przejdź do treści.

10 marca 2023 r wspólnie z uczniami klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku odbyliśmy piękną lekcję sztuki podczas wycieczki do Gdańska. Na początku w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 odwiedziliśmy wystawę prac Ellen Harvey pt. „Missing you”. Obejrzeliśmy liczący ponad dwieście obrazów cykl zatytułowany „The Disappointed Tourist”, który zainspirowany został chęcią naprawy tego, co zostało zniszczone. Miejsca uwiecznione w obrazach pochodzą od odbiorców, którzy nadesłali je w odpowiedzi na pytanie: „Czy jest takie miejsce, które chciałabyś odwiedzić lub zobaczyć ponownie, a którego już nie ma?”

Zwiedzanie multisensorycznej wystawy Van Gogha w sposób ciekawy i nietypowy pozwoliło nam poznać sylwetkę wielkiego artysty. Ten holenderski malarz w czasie swojego życia namalował wiele obrazów. Co interesujące, napisał również ponad 600 listów, które są gromadzone w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki na całym świecie.

Van Goog odzanczał się niepowtarzalną wrażliwością odbioru świata, co odzwierciedlają jego obrazy podziwiane dzisiaj na całym świecie. Uzyskał sławę dopiero po śmierci. Za pomocą technologii Digital Art 360 mogliśmy je obejrzeć w jednym miejscu – na wystawie mulitisensorycznej dzieł Van Gogh w Gdańsku.

Multimedialne spotkanie z Van Goghiem dostarczyło nam intensywnych wrażeń. Na wyciągnięcie ręki dostaliśmy możliwość oglądania najbardziej znanych dzieł artysty. Podczas godzinnego seansu zobaczyliśmy m.in.: kultowe “Słoneczniki”, “Gwieździstą Noc” i “Autoportret”.

Oglądanie wystawy Van Gogha, było niczym balsam dla duszy. Relaksacja, oddech, zachwyt na tu i teraz. Wprowadzenie do „seansu” wstawek z listów Van Gogha do jego brata Theo, nadawało wystawie intymności i autentyczności, co podkreślała jeszcze bardziej rozbrzmiewająca w tle muzyka Chopina.

Odwiedzenie mulitesensorycznej wystawy w Gdańsku było jednym z najpiękniejszych momentów w naszym życiu. Godzinny seans oglądania twórczości Van Gogha zapamiętamy do końca życia. Cudownie dobrana muzyka, ruchome obrazy, intensywność barw i kolorów – to wszystko bardzo mocno do nas trafiło.

Dziękujemy Pani Iwonie Jachimek za możliwość takiego spotkania ze sztuką.

Młodzież ZSEiT

 

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski