Do 1 sierpnia br. do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego można składać wnioski w Konkursie o przyznanie stypendiów twórczych oraz stypendiów z zakresu upowszechniania kultury na rok 2023. O stypendium może wnioskować osoba fizyczna, która zgodnie z Regulaminem konkursu złoży wniosek opisujący koncepcję przedsięwzięcia - autorski projekt z zakresu upowszechniania kultury.

Przedmiotem konkursu są stypendia mające charakter cyklicznego świadczenia finansowego, przyznawanego osobom fizycznym zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami na realizację określonego przedsięwzięcia w następujących dziedzinach:

Kategoria 1 – stypendia twórcze (literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami, twórczość ludowa);

Kategoria 2 – stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury (animacja i edukacja kulturalna, zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury).

Wysokość kwoty stypendium wynosi 4 000 zł brutto miesięcznie. Decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przyznaniu stypendium zostanie podjęta do 30 listopada br.

Dodatkowe informacje, w tym dokumentacja konkursowa, regulamin konkursu i instrukcje znajdują się w linku poniżej: