Niezwykle miłą informacją kończy się rok 2021 r.

Pani Dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym została uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.

Nagroda została przyznana z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na wniosek złożony przez Starostę Elbląskiego. Informacja o wyróżnieniu dotarła z pewnym opóźnieniem, ale dobre wiadomości są zawsze mile widziane.

Pani Krystyna Brinkiewicz kieruje Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym od powstania szkoły tj. od 2008 r. Pani Dyrektor prowadzi szereg działań w celu pozyskania środków finansowych dla szkoły. Od 2010 r. w LSP zrealizowano 6 projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Dzięki wdrożonym projektom szkoła nabrała europejskiego wymiaru i zapewniając uczniom ciekawą ofertę edukacyjną, zdobycie doświadczenia w czasie zagranicznych warsztatów. W latach 2017-2020 Pani Dyrektor pozyskała środki z funduszu promocji kultury programu MKiDN - 400 000 zł – na realizację zadania „Rozbudowa budynku pracowni artystycznych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – II etap”; koszt całkowity: 2 895 727 zł – wkład Powiatu 2 495 727 zł.

Pani Dyrektor motywuje całą społeczność szkolną do podejmowania różnych aktywności. Stwarza warunki do organizacji przedsięwzięć i imprez lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Szkoła, którą kieruje, była organizatorem konkursu pn. „Ogólnopolskie Biennale Inspiracji”, wpisanym przez Centrum Edukacji Artystycznej do kalendarza konkursów kształcenia artystycznego dla uczniów szkół plastycznych z całej Polski. Wernisaż III edycji odbył się w październiku 2021 r. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Uczniowie LSP w Gronowie Górnym są laureatami wielu konkursów plastycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym; są nagradzani stypendiami Starosty Elbląskiego oraz Stypendiami Artystycznymi Prezydenta Miasta Elbląga, osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych i językowych.

Gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy wielu sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Info: Wydział PEKS

Zdjęcie numer 1 w artykule: Nagroda Ministra Edukacji i Nauki  dla Pani  Dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych Gronowie Górnym