„Każdy przybył z jakiegoś miejsca” to tytuł wystawy, która miała miejsce w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim 18 października. Zajęcia edukacyjne na jej podstawie poprowadziła Małgorzata Daniluk – pracownik Muzeum Stutthof w Sztutowie, z którym współpracujemy od wielu lat realizując projekt edukacyjny „Stutthof – ja w miejscu pamięci”. Wystawa jest częścią interdyscyplinarnego projektu prowadzonego przez Muzeum Stutthof oraz Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży.

Nasi wychowankowie, wysłuchując relacji pani Małgosi i oglądając prezentację multimedialną, wypełniali przygotowane karty pracy. Dzięki temu uczniowie mogli poznać losy Gdyni i jej mieszkańców. Wysłuchali opowieści o bohaterach związanych z Gdynią w czasach powstawania naszego niepodległego państwa, tragedii II wojny światowej oraz czasach po wyzwoleniu. Mieli także okazję przedstawić historię swoich rodzin. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali komiks przedstawiający historię więźnia KL Stutthof Feliksa Łady.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że mogliśmy gościć tę bardzo ciekawą i pouczającą, wystawę w naszym ośrodku, co z pewnością przyczyni się także do poszerzenia wiedzy historycznej naszych uczniów.

Bożena Szczodrowska