14 października w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywanym Dniem Nauczyciela. Od rana uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom.

Odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez klasę ósmą. Uczniowie w humorystycznych scenkach przedstawili, jak trudna jest praca pedagogów, zaśpiewali dla nich piosenkę oraz wręczyli przygotowane przez siebie drobne upominki.

Dyrektor Radosław Żyłowski wyróżnił najbardziej zasłużonych w ubiegłym roku nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi. Wszyscy mieli przyjemność wysłuchać życzeń od zaproszonych na tę uroczystość gości: Anny Listkiewicz – z Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim oraz Marka Murdzi – rzecznika prasowego Starosty Elbląskiego.

Akademia zakończyła się konkursem „Jaka to melodia?”, w którym aktywnie uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i pozostali zgromadzeni.

Xymena Swatowska