Dnia 1 lipca 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie Kongres Poradnictwa z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Usługi poradnicze świadczone są w Polsce w dużym rozproszeniu. Celem Kongresu jest zainicjowanie procesu integracji różnych nurtów poradnictwa: prawnego, obywatelskiego, psychologicznego, rodzinnego, konsumenckiego, zawodowego i prozdrowotnego. Wydarzenie będzie miejscem spotkania przedstawicieli zawodów i organizacji świadczących usługi poradnicze we wszystkich wskazanych obszarach. Dyskusji i wspólnej refleksji poddane zostaną m.in. standardy świadczenia usług poradniczych, możliwości współpracy różnych branż poradniczych, sytuacja i potrzeby podmiotów świadczących usługi poradnicze.

Podczas Kongresu, w ramach paneli dyskusyjnych, rozpoczną się prace w trzech obszarach tematycznych:

• stworzenie zintegrowanego systemu informacji o dostępnych usługach poradniczych ze wszystkich obszarów,
  • uruchomienie programu wsparcia ze środków publicznych dla organizacji świadczących usługi poradnicze,
  • uzgodnienie wspólnych ponadbranżowych standardów profesjonalnego poradnictwa.

Prace podjęte na Kongresie będą kontynuowane w zespołach roboczych i zakończą się przygotowaniem konkretnych rozwiązań.

Wydarzenie organizowane jest przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

pdf Pismo przewodnie Kongres poradnictwa informacja www Kongres Poradnictwa program (279 KB)