17 maja w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku odbyła się uroczystość oddania do użytku windy dla osób niepełnosprawnych.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Maciej Romanowski – Starosta Elbląski, Wiesław Śniecikowski – Burmistrz Pasłęka, Zbigniew Lichuszewski – Wójt Gminy Rychliki, Janusz Surmacz – Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON w Olsztynie, Tomasz Domżalski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Arkadiusz Wojtal – właściciel firmy KRONE – wykonawca zadania budowy windy oraz dyrektorzy szkół powiatowych.

Winda służyć będzie niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży – klientom poradni. Zapewni dogodny i bezpieczny dostęp do korzystania wszystkim osobom z pełnego zakresu usług pomocowych poradni. Istniejący już podjazd do budynku i wejścia poradni daje możliwość dojazdu na wózku.

Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Elbląski i dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu wyrównywania różnic między regionami III – obszar B – likwidacja barier architektonicznych „Budowa windy dla osób niepełnosprawnych w budynku użyteczności publicznej dla potrzeb Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku”.

Dyrektor Poradni Teresa Brewka podziękowała osobom i instytucjom zaangażowanym w przedsięwzięcie budowy windy oraz wspierających działania poradni.

Serdeczne podziękowania złożyła radnym powiatu ze starostą na czele, dyrektorowi Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON w Olsztynie, pracownikom Starostwa Powiatowego w Elblągu, dyrektorowi i pracownikom PCPR w Elblągu, burmistrzowi Pasłęka oraz wykonawcy zadania budowy windy.