27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy już za nami. Był to czwarty finał organizowany w Zespole Szkół w Pasłęku, którego efektem był kolejny rekord zbiórki. W 2016 r. zebrano 19.022,58 zł, w 2017 r. 33.282,00 zł, w 2018 r. 36.921,43 zł, a tegoroczna zbiórka zakończyła się wynikiem 47.08904 .

Na ulicach Pasłęka i w okolicznych miejscowościach 32 wolontariuszy zebrało ponad 25 tys. złotych, a na pozostałe kwoty złożyły się imprezy towarzyszące – maraton zumby, licytacja (ponad 14 tys.), kiermasz, kawiarenka, sprzedaż ciasta, strzelnica oraz porady pracowników Szpitala Powiatowego w Pasłęku. Na niedzielną imprezę towarzyszącą przybyło wielu mieszkańców Pasłęka, którzy z wielką przyjemnością otwierali swoje serca i portfele.

Całość przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji. Ogromne podziękowania składam staroście elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu, burmistrzowi Pasłęka Wiesławowi Śniecikowskiemu, pracownikom Szpitala Powiatowego w Pasłęku i dyrekcji Zespołu Szkół w Pasłęku – paniom Elżbiecie Wasiuk i Katarzynie Panimasz za pełne wsparcie w działaniach, zainteresowanie i przekazanie fantów na licytację.

Dziękuję wszystkim współorganizatorom – nauczycielom i uczniom ZS w Pasłęku, a także Marcinowi Wierzbickiemu, który perfekcyjnie organizował w sobotę II Charytatywny Maraton Zumby i wspierał Sztab w niedzielnym Finale. Podziękowania kieruję również do wolontariuszy, ich rodzin, osób wspierających oraz słuchaczek Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za zaangażowanie w zbiórce. W ustawieniu sali wsparli nas uczniowie SP nr 1 i SP nr 3: Adam Jakubshon, Filip Wierdak, Paweł Rapacki i Mateusz Siczek, a szczególnie dziękuję za pomoc Łukaszowi Wróbel, uczniowi ZS. Przy kiermaszu i sprzedaży ciast wsparli nas Wiktoria Łukaszuk, Klaudia Sak i Justyna Tomaszewska. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wystąpili w dniu Finału, a byli to: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej pod batutą pana Adriana Brackiego, dzieci pięcioletnie z Przedszkola Samorządowego nr 1 pod opieką pań Urszuli Tyszeckiej i Haliny Rudzińskiej, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku – Biedronki z grupy drugiej pod kierunkiem pań Agnieszki Ponichtera i Jowity Jaszczuk przy akompaniamencie pana Henryka Dąbrowskiego, Zespół „Jedyneczki” z klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku oraz Karina Filip pod opieką pani Iwony Jachimek, grupom Cheerleaders Pasłęk (Mini, Emotki Dance i Iskierki) pod kierunkiem pani Agnieszki Lejman, a także Grupie Alfa Team Elbląg za przygotowanie strzelnicy i pasłęckim morsom za włączenie się do akcji. Dziękuję dyrektorom szkół i przedszkoli zaangażowanych w WOŚP: Krystynie Dąbrowskiej, Barbarze Rozenbajgier, Dariuszowi Ponichtera, Jolancie Ignatowicz i Markowi Sarnowskiemu. Nie byłoby wielu działań, gdyby nie nasi sponsorzy oraz osoby, które przynosiły fanty na licytację oraz kiermasz, a także wsparły nas swoją pracą i wypiekami. Chciałbym wymienić m.in. BRANIEWSKO-PASŁĘCKI BANK SPÓŁDZIELCZY w PASŁĘKU, SPÓŁDZIELNIĘ MLECZARSKĄ w PASŁĘKU, DOM HANDLOWY „ELVIS” p. Stelmaczonek, Renatę Kłysz Dom weselny „Zacisze”, Małgorzatę Lutomską „Bar Egipt Kebab” i Sklep ABC, Danutę Mularczyk „Bar pod Bramą”, Annę Żytkiewicz-Szymańską Restaurację „Boston”, sklep-yasmine.pl, Klub „Parlament”, Agroturystyka i Ekofarma „Vitalis”, Sklep „Lewiatan” Pasłęk, Kosmetykerię Pasłęk, Żuławski Ośrodek Kultury, Studio „Gwiazdka”, Sklep „Hubcio” Bogusława Sierockiego, KRAM S.A., Zbigniewa i Tadeusza Maziuk, Studio „Lady Line” i Alior Bank Edyta Szymborska, Oberża Bażant Paulina Sender, Pieguskowa Kuchnia Renata Mackiewicz, Gabinet Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej „AnnMed”, Zakład Fryzjerski Tomasza Romanowicza, Fizjotab Piotra Tabaki, Kwiaciarnię „Irys” Małgorzaty Mirys, Beauty Essence Agnieszki Piecuch, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmaku i w Rzecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej i DPS w Przezmarku, Przedszkole Samorządowe nr 1 i nr 2 w Pasłęku, Akademia Piłkarska Polonia Pasłęk, Koło Bartnik z Pasłęka, Klub Active Family Pasłęk, Świetlica „Pomost” w Pasłęku, Studio Treningowe Spinbike, Lombard Komis „Sknerus”, MOSiR, POK, Szkoła Tańca „Dance by Marcin”, Marcina Wierzbickiego, Roberta Bielińskiego, Marka Sarnowskiego, Laurę Szarszunowicz, Alinę i Waldemara Kalińskich, Joannę Furman, Irenę Wiczyńską, Stowarzyszenie „Pasłęk Pomagamy”, Elżbietę Wasiuk, Izabelę Malinowską, Dorotę Samojłowicz, Agnieszkę Rębowską, Urszulę Łopacką, Karolinę Maciejewską, Elżbietę Baczewską, państwa Wątorskich, Katarzynę Klimczak, Martę Puławską, Ewę Chełchowską, Zuzannę Wilk, Martynę Wiśniewską, Elżbietę Gawrylczyk, Aleksandrę Szymańską, Dawida i Jakuba Pietrucha, Marka Fularę, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Aniołowo i patrona medialnego „Głos Pasłęka”.

Jeśli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam, ale zbyt wiele się działo w czasie Finału, bym mógł zapamiętać każdego darczyńcę. Wszystkim Państwu bardzo dziękuję!

Tomasz Rozenbajgier, szef sztabu