12 października w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tegorocznej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy obsługi, emeryci oraz uczniowie.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak. Po nim kolejno głos zabrali starosta elbląski Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, przewodniczący Rady Rodziców Mariusz Dziki oraz prezes Zarządu Oddziału ZNP w Pasłęku Kazimierz Jacek. Zarówno dyrektor Matuszczak jak i zaproszeni goście złożyli zgromadzonym życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do wyróżnienia nauczycieli za ich zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą. I tak Nagrodę Starosty Elbląskiego wręczono Edycie Sienkiewicz i Robertowi Chojnickiemu, a nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych otrzymali wicedyrektor szkoły Lidia Zawarczyńska oraz nauczyciele Jan Połumackanycz, Anna Błaszczyk, Bolesław Czechowski, Renata Groń, Mariusz Wolski, Robert Koszyk, Aneta Wołosz, Bogumiła Olendzka-Kozicka, Joanna Karczewska i Adam Sienkiewicz. Wszystkim pracownikom szkoły dyrektor Matuszczak podziękował za trud włożony w codzienne nauczanie i wychowanie oraz życzył zapału do dalszej pracy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy II Liceum Ogólnokształcącego z elementami wojskowości pod czujnym okiem wychowawcy Moniki Kucińskiej. Uczniowie w humorystyczny sposób zaprezentowali kilka scenek z wybranych przedmiotów. Oczywiście nie mogło również zabraknąć piosenek w ich wykonaniu. Występ młodzieży został nagrodzony gromkimi brawami.

Tego dnia uczniowie składali nauczycielom oraz pracownikom życzenia i obdarowali ich słodkim upominkiem. Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT był niezwykle uroczysty.

Monika Kucińska