8 czerwca na terenie Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie odbył się festyn integracyjny pod hasłem „Jesteśmy razem”, w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku obchodzono pod hasłem „Rodzina – Dom – Ojczyzna”. W Festynie uczestniczyli mieszkańcy DPS „Krokus”, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus” i Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku.

Gośćmi spotkania byli najbliżsi naszych podopiecznych, okoliczni mieszkańcy z dziećmi, a także przedstawiciele samorządu gminy i powiatu oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej z terenu powiatu elbląskiego, wraz z podopiecznymi. Przybyłych gości ciepło przywitała dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie.

Spotkanie miało na celu zintegrowanie podopiecznych, ich rodziny oraz przedstawicieli społeczności lokalnej. Tegoroczna dekoracja festynu utrzymana była w „wiejskim klimacie”. W programie znalazły się występy wokalne i taneczne podopiecznych ŚDS i WTZ oraz kadry WTZ. Podczas spotkania można było skorzystać z atrakcji takich jak: malowanie twarzy, wykonywanie ekobiżuteri, malowanie muralu, puszczanie baniek mydlanych, możliwość wykonania kolorowych wianków, zabawy z chustą Klanza.

Czas upłynął w miłej atmosferze przy smacznych daniach z grilla, grochówce oraz słodkim poczęstunku. Całości dopełniała muzyka grana na żywo, przy której wszyscy świetnie się bawili. Mogliśmy wysłuchać piosenek w wspaniałym wykonaniu byłej uczestniczki naszego WTZ Barbary Suchodolskiej.

Po raz kolejny okazało się, że takie spotkania są doskonałą okazją do podkreślenia, że jesteśmy razem, a nie obok siebie, jak również do zacieśnienia więzi rodzinnych.

Janusz Kolasiński
pracownik socjalny