„Już za sto dni podejmiecie decyzję na przyszłość - i na tę przyszłość życzę wam, byście mieli mnóstwo okazji do świętowania, do radości takiej, jak dziś” - takimi słowami dyrektor Liceum Plastycznego, Krystyna Brinkiewicz, 19 stycznia otworzyła jubileuszową, bo dziesiątą już studniówkę naszej wyjątkowej szkoły. Głos zabrał także wicestarosta elbląski, Zbigniew Lichuszewski, życząc przyszłym maturzystom niezapomnianej nocy.

A ta rzeczywiście taka była. Zaraz po reprezentacyjnym polonezie przyszedł czas na mniej oficjalne tańce, toasty i wspólne świętowanie! Wydarzenie uświetnił motyw przewodni – stylizacja na lata 50-te, a także szereg gier i konkursów, w które zostali zaangażowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Szampańska zabawa i wyśmienity humor zostały z gośćmi do białego rana. Całość zwieńczyło uroczyste krojenie tortu przez panią dyrektor. Znalazł się także czas na wzruszenia i pierwsze pożegnania - wychowawczyni klasy czwartej, Barbara Koniecko, niebawem rozstanie się z nami, dwudziestką młodych ludzi, gotowych spełniać swoje marzenia i cele. Wyjdziemy ze szkoły zaopatrzeni w niezbędną wiedzę i doświadczenie, bogaci w wartościowe znajomości i niezapomniane przeżycia. Teraz jednak, po tak udanej studniówce, czeka nas sto dni nauki, ciężkiej pracy i stresu przed najważniejszym egzaminem w naszym życiu!

Julia Olenkiewicz, klasa IV, Liceum Plastyczne