Miłośnicy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mieli okazję zmierzyć się z zaawansowanym słownictwem i gramatyką w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER. Konkurs odbył 29 listopada 2017 r. w macierzystych szkołach uczniów, natomiast w styczniu 2018 poznaliśmy wyniki. Liceum Plastyczne w konkursie reprezentowało tylko 6 uczniów, ale cieszymy się, że aż dwoje z nich zajęło 1 i 3 lokatę w naszym województwie. Gratulujemy Paulinie Kownackiej, Adriannie Gronek i Basi Borysewicz!

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Pozwala on diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe, motywuje uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.  Konkurs sprawdza znajomość słownictwa i gramatyki na poziomie wykraczającym poza podstawę programową.

Wielu uczniów poradziło sobie dość dobrze, natomiast największy sukces w naszym województwie odniosły 3 uczennice - Paulina Kownacka, Adrianna Gronek i Barbara Borysewicz. Paulina zdobyła 1 lokatę w województwie i 11 w kraju.  Wynik Adrianny to 3 pozycja w warmińsko-mazurskim i 39 w skali kraju. Basia uzyskała 9 miejsce w województwie.  Jak widać nauka i praca przez cały rok przyniosła wymierne korzyści, bo co ciekawe, są to te same uczennice, które w zeszłym roku w konkursie English Ace zdobyły 6, 4 i 3 miejsce.

Jesteśmy dumni z osiągnięć dziewcząt. Uczymy się dalej i w przyszłym roku spróbujemy osiągnąć jeszcze więcej w konkursie.

Joanna Jastrzębska - nauczyciel języka angielskiego

WP 20180109 10 30 26 m