W dniu 09.02.2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku zorganizowała spotkanie informacyjne poświęcone swojej nowej ofercie. Odbyło się ono w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Skierowane było do dyrektorów, psychologów i pedagogów szkolnych placówek oświatowych, opiekuńczych oraz przedstawicieli organów prowadzących szkoły w rejonie działania naszej poradni, tj. z terenu miasta i gminy Pasłęk, miasta i gminy Młynary, gminy Rychliki, gminy Godkowo oraz części gminy Elbląg.

Spotkanie otworzył wicestarosta Zbigniew Lichuszewski. Dyrektor Teresa Brewka i kadra pedagogiczna poradni zaprezentowała formy pomocy indywidualnej i grupowej kierowanej do dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców. Zaproszono nauczycieli do wzięcia udziału w sieciach współpracy i samokształcenia. Omówiono różnorodną tematykę szkoleniową w zakresie profilaktyki uzależnień, ochrony zdrowia psychicznego, wspomagania procesu uczenia się, wspomagania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego. Zaproponowano szkołom i placówkom współpracę w ramach kompleksowego wspomagania szkół i placówek w ich rozwoju.

Do korzystania z usług poradni zachęcała Gabriela Effenberg – naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Uczestnicy otrzymali ofertę poradni zawierającą pełen opis usług i form pomocy.

Zespół Pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku