7 grudnia 2016 r. grupa uczniów z klas II i III liceum Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wraz z opiekunami Moniką Kucińską i Edytą Sienkiewicz uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

Plan wycieczki po stolicy obejmował m.in. wizytę w Sejmie RP. Z bliska można było zobaczyć wielu znanych polityków, z różnych ugrupowań politycznych. Przewodnik z kancelarii sejmowej opowiedział kilka naprawdę ciekawych zdarzeń o historii Sejmu oraz o zasadach jego funkcjonowania na co dzień. Myślę, że nawet jeśli ktoś nie interesuje się polityką, to powinien odwiedzić i poznać to miejsce.

Ważnym punktem wycieczki było zwiedzenie NIEWIDZIALNEJ WYSTAWY. Uczniowie mogli poczuć się jak niewidomi w świecie, który dla widzących wygląda zupełnie przeciętnie. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że życie niewidomych nie jest łatwe, przekonaliśmy się, jakie zmysły się wyostrzają, gdy zawodzi wzrok.

To były niesamowite, budzące wiele refleksji przeżycia.

Edyta Sienkiewicz