14 czerwca pod przewodnictwem wicestarosty Zbigniewa Lichuszewskiego odbyło się wspólne posiedzenie Zarządu Powiatu, Komisji Bezpieczeństwa Starosty Elbląskiego oraz Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Obronności Rady Powiatu w Elblągu. W obradach, obok radnych powiatu elbląskiego, uczestniczyli przedstawiciele samorządów gmin powiatu elbląskiego oraz powiatowych służb, inspekcji i straży.

Tematyka spotkania dotyczyła zasad funkcjonowania systemu przekazywania informacji o zdarzeniach kryzysowych i zdarzeniach mających znamiona zdarzeń kryzysowych w kontekście funkcjonowania wspólnego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Elbląga i powiatu elbląskiego.

W drugiej części posiedzenia wymieniono informacje o planowanych i podejmowanych działaniach związanych z letnim wypoczynkiem na terenie powiatu elbląskiego, w tym również o działaniach przygotowujących dzieci i młodzież do bezpiecznego wypoczynku w czasie zbliżających się wakacji.