Słowa piosenki porwały na parkiet tegorocznych uczestników balu. Zanim to jednak nastąpiło uczniowie przywitali zaproszonych gości, wśród których znaleźli się starosta Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak, wychowawcy klas maturalnych, nauczyciele oraz rodzice i przyjaciele.

Oficjalnie Studniówkę 2016 otworzył dyrektor szkoły. Głos zabrali również Starosta i Burmistrz, zwracając uwagę na rangę tego balu, będącego zwieńczeniem kilkuletniego okresu nauki w szkole oraz zapowiedzią zbliżającej się matury. Mówcy życzyli maturzystom połamania pióra na egzaminach maturalnych i z przygotowania zawodowego oraz udanej zabawy studniówkowej.

Po takich życzeniach zabawa zaczęła się entuzjastycznie. Rozpoczął ją jednak staropolski polonez w wykonaniu młodzieży przygotowanej przez Monikę Kucińską. Na półmetku balu uczniowie zamiast tradycyjnej części artystycznej przedstawili samodzielnie wyreżyserowane filmy prezentujące specyfikę ich kierunku kształcenia. Zarówno polonez, jak i projekcja humorystycznych filmów wywołały wielki aplauz uczestników balu. Niespodzianką było również ponowne wykonanie poloneza - tym razem improwizowanego układu z udziałem wszystkich studniówkowych par.

Zabawa rzeczywiście trwała do białego rana, a najwytrwalszych tancerzy pożegnała piosenka Elektrycznych Gitar pt. „To już jest koniec”, przypominająca, że zabawy nadszedł kres.

Udaną zabawę na tegorocznej studniowce zapamiętamy na całe życie.

Uczniowie:

LO o ukierunkowaniu obronnym z wychowawcą Anną Turowską, technikum kształcącego w zawodach: technik agrobiznesu i technik ekonomista z wychowawcą Joanną Karczewską, i technik żywienia i usług gastronomicznych z wychowawcą Lechem Zacharewiczem.

Foto: Marek Kamiński