30 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych wPasłęku odbyła się XV Olimpiada „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”. Organizatorami olimpiady byli Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu. Olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu stanęło 12reprezentacji szkół z powiatu elbląskiego.

W rywalizacji konkursowej szkół podstawowych udział wzięły reprezentacje pięciu szkół, tj. ze Zwierzna, Godkowa, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pasłęku, Szkoły Podstawowej wZespole Szkół w Młynarach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Bielicy.

Wkategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startowali uczniowie z pięciu gimnazjów: wStankowie, Dobrym, Tolkmicku, Gimnazjum w Zespole Szkół wMłynarach, Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku oraz dwie drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych reprezentujące Zespół Szkół wPasłęku i Zespół Szkół Ekonomicznych iTechnicznych w Pasłęku.

Klasyfikacja indywidualna w grupie szkół podstawowych ukształtowała się następująco:

- I miejsce – Łukasz Dzwonko – Szkoła Podstawowa w Godkowie,

- II miejsce –Agata Szymkiewicz - Szkoła Podstawowa w Godkowie,

- III miejsce –– Mateusz Cieśla - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku .

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Godkowie, drugiemiejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa wZwierznie.

W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce indywidualnie zajęła Natalia Kubaszek z Zespołu Szkół w Pasłęku, drugie Kinga Byk z Zespołu Szkół w Pasłęku, trzecie Michał Stefański z Gimnazjum w Stankowie.

Nagrody zespołowe otrzymali:

- I miejsce – Gimnazjum w Stankowie,

- II miejsce – Zespół Szkół w Pasłęku,

- III miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia za najlepszy projekt kalendarza ściennego na rok 2016 o tematyce „Przyroda i historia Powiatu Elbląskiego”. Otrzymały je drużyny ze Szkoły Podstawowej w Godkowie i Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach ufundowało Starostwo Powiatowe w Elblągu. Natomiast nagrody za najlepszy projekt kalendarza Starostwo Powiatowe w Elblągu i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Finał XV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Finał XV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Finał XV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Finał XV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”