W piątek 25 października 2019 r. podczas obrad Sesji Rady Powiatu w Elblągu zostały wręczone nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu za rok 2019. Poniżej prezentujemy sylwetki nagrodzonych:

Zbigniew Borysewicz – trener lekkiej atletyki w Klubie Sportowym „Polonia” Pasłęk. Przez 36 lat pracy wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w kategoriach młodzieżowych. W swojej pracy zawsze kieruje się dobrem zawodników, dla których poświęca swój prywatny czas, nie oczekując przy tym wynagrodzenia za swoją trenerską pracę.

Krzysztof Browalski – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Młynarach. Jest działaczem społecznym Szkolnego Związku Sportowego. W roku szkolnym 2018/2019 - w punktacji generalnej Powiatowych Igrzysk Dzieci i Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Szkoła Podstawowa w Młynarach zajęła pierwsze miejsce, deklasując pozostałe szkoły z powiatu elbląskiego.

Dawid Chmielewski – uczeń Zespołu Szkół w Pasłęku, od 11 lat trenuje kickboxing w Klubie Sportowym „Polonia” Pasłęk. Od kilku lat zdobywa złote medale na międzynarodowych zawodach, między innymi złoty medal na Otwartych Mistrzostwach Litwy w 2018 r., złoty medal na Otwartym Turnieju Wilna w 2018 r., brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów Kick Light w 2019 r.

Michał Dutkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Godkowie, organizator imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z gminy Godkowo. Od kilku lat jego podopieczni odnoszą liczne sukcesy na arenach województwa i ogólnopolskich. W bieżącym roku prowadzony przez niego zespół chłopców zdobył I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Dzieci, zorganizowanych przez Polski Związek Unihokeja.

Małgorzata Jabłońska – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Gronowie Elbląskim. Jest społecznym działaczem Szkolnego Związku Sportowego
z 31-letnim stażem. Prowadzone przez nią dzieci wielokrotnie reprezentowały powiat elbląski w rozgrywkach rejonowych i finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Od 5 lat społecznie organizuje zajęcia sportowe podczas ferii zimowych, w których rokrocznie uczestniczy ok. 200 uczniów z powiatu elbląskiego.

Robert Knyżewski – współzałożyciel strzelnicy sportowej w Grądkach, prezes grupy nieformalnej „Sokół” z Grądek. Propaguje strzelectwo w gminie Godkowo i poza nią. Od 2017 r. organizuje cotygodniowe darmowe treningi, współpracując z Urzędem Gminy w Godkowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Godkowie. Wszystkie działania wykonuje nieodpłatnie. Odnosi również sukcesy sportowe w zawodach regionalnych, między innymi II miejsce w zawodach strzeleckich o puchar Burmistrza Ornety w 2018 r., I miejsce w Mistrzostwach Województwa Zrzeszenia LZS w 2018 r.

Robert Koszyk – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku z 26-letnim stażem. Jego podopieczni mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami sportowymi w lekkiej atletyce na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. W bieżącym roku jego zawodnicy zdobyli 10 medali indywidualnie w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, zajmując I miejsce w klasyfikacji zespołowej chłopców Mistrzostw Województwa SZS w Lekkiej Atletyce.

Krzysztof Sosnowski – uczeń, tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 1 w Pasłęku. Jest członkiem kadry narodowej Polski w golfie. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów sportowych. Jako debiutant zajął V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich w 2018 r., uzyskał też II miejsce w plebiscycie „Sportowiec roku 2018” Dziennika Elbląskiego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.