W dniach 17-18.10.2019r. Młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej wzięła udział w EduPodróży zorganizowanej przez naszego wieloletniego przyjaciela Fundację Dobrych Inicjatyw. W ramach #EduPodróży dzieci i młodzież poznają różne zawody, profesje i branże. W tym czasie wychowankowie mają okazję przyjrzeć się z bliska zawodom, o których wcześniej tylko słyszeli lub widzieli w mediach, mają możliwość dowiedzenia się jak wygląda ścieżka kariery na dane stanowisko, z jakimi tematami wiąże się specyfika danego zawodu i jakie kompetencje warto w sobie rozwijać już teraz, aby móc zaaplikować w przyszłości na dane stanowisko. Nasza podróż odbyła się z międzynarodową Kancelarią Linklaters. Na warsztatach dowiedzieliśmy się na czym polega praca prawnika oraz jak wiele innych stanowisk pracy oferuje kancelaria. Pracownicy opowiedzieli również jak łączyć pracę z rozwijaniem zainteresowań. Poznane osoby skierowały do nas bardzo ważny przekaz: nie ważne jak trudny miałeś start, ile problemów musiałeś pokonać oraz jak bardzo niezdecydowany jesteś w tej chwili w zakresie zawodu jaki chciałbyś kiedyś wykonywać, to wewnętrzne chęci, motywacja, ciekawość i poszukiwanie informacji oraz sumienna uczciwa praca, mogą doprowadzić cię do osiągnięcia sukcesu i znalezienia ciekawej pracy otwierającej coraz to nowe możliwości. Tematem zajęć była także różnorodność kulturowa oraz tolerancja.

EduPodróż to nie tylko warsztaty i nauka, ale także zwiedzanie i przyjemności. Zwiedziliśmy Sąd Najwyższy, zabytkowe obiekty Stacji Filtrów Wodnych w Warszawie. Ogromne wrażenie wywarło nas zwiedzenie Niewidzialnej Wystawy. Niesamowite doświadczenie świata osoby niewidomej, było dla nas powodem do ciekawych rozmów, wymiany wrażeń. Dodatkową atrakcją była dla nas noc spędzona w hotelu na bardzo wygodnych łóżkach oraz niekończące się pyszności jakimi byliśmy częstowani. Dziękujemy Fundacji Dobrych Inicjatyw za zaproszenie oraz Kancelarii Linklaters za wspaniałe warsztaty i miłe przyjęcie.

A. Torucka