Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim biorący udział w programie edukacyjnym „Bliżej Historii” poznawali zasady tworzenia wystaw w gablotach oraz dioramach. Wspólnie z Prezesem S.H.P. Denar Grzegorzem Nowaczykiem oraz wychowawcą Dawidem Trybą przygotowywali wystawę poświęconą walkom o Elbląg w 1945 roku, którą można podziwiać w siedzibie S.H.P. Denar na ulicy Mierosławskiego.

Podczas tworzenia wystawy mieliśmy okazję poznać dokładne wyposażenie oraz jego zastosowanie, broń oraz umundurowanie żołnierzy armii niemieckiej i radzieckiej podczas II wojny światowej.

Wystawa była powiązana z promocją książki „Echa pancernego rajdu” zaprzyjaźnionego z nami Tomasza Glinieckiego. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak Pan Tomasz rozprawia się z propagandą i mitami II wojny światowej. Tym razem poznaliśmy popartą dowodami w postaci materiałów źródłowych historię o rajdzie kapitana Diaczenki.

Oba wydarzenia, w których mieliśmy okazję uczestniczyć na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wychowankowie:

O. Gościński