1 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w II edycji Centralnych Targów Rolniczych PTAK WARSAW EXPO Nadarzyn 2017. Targi zorganizowane były przy współpracy z Krajową Izbą Rolniczą, Centrum Narodowym Młodych Rolników, Krajową Radą Drobiarstwa, Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego, Agencji Rozwoju przedsiębiorczości oraz innymi organizacjami branżowymi.

Na targi wyjechała młodzież kształcąca się w zawodach technik agrobiznesu i operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Program CTR obejmował między innymi giełdę technologiczną, innowacje w rolnictwie, innowacje technologiczne uprawy i nawożenia gleby, konferencje tematyczne oraz wiele innych atrakcji, jak piknik owocowo-warzywny. Uczniowie mieli również możliwość zapoznanie się z programem „Współpraca” - oferującym pomoc finansową w ramach programu PROW.

Jedną z atrakcji Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie był „agrorajders”, czyli wyścig rolnik kontra kierowca rajdowy.

Anna Błaszczyk