Stowarzyszenie Doradców na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w partnerstwie z Warmińsko, Mazurską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy od 1 października 2008r. rozpoczyna realizację projektu „Fach w rękach” finansowanego ze środków UE - działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie.
Projekt został opracowany w oparciu o badania potrzeb szkoleniowych rolników i ich rodzin oraz analizę rynku pracy przeprowadzone w powiecie elbląskim przez Stowarzyszenie Doradców na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Celem głównym projektu jest podniesienie i dostosowanie kwalifikacji i umiejętności osób odchodzących z rolnictwa do potrzeb rynku pracy w powiecie elbląskim.
W ramach przedsięwzięcia 30 rolników i ich domowników odchodzących z rolnictwa uzyska kwalifikacje zawodowe w zawodzie: murarz oraz technik robót wykończeniowych. Dodatkowo uczestnicy poprzez zajęcia z zakresu poradnictwa zawodowego zostaną wyposażeni w umiejętności poruszania się na otwartym rynku pracy.
Zajęcia praktyczne i teoretyczne w ramach ww. przedsięwzięcia będą realizowane pod okiem wykwalifikowanych instruktorów praktycznej nauki zawodu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku.
Rekrutację kandydatów do projektu prowadzi Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 października br. Bliższe informacje pod nr tel.: 089-527-62-03 w . 41