W piątek 26 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Pożegnanie maturzystów to ważne wydarzenie, któremu towarzyszy wiele emocji. Czas spędzony w Zespole Szkół to indywidualna historia każdego ucznia, ale również całej społeczności.

Dziś w świat dorosłości wkroczyło 94 uczniów czterech klas maturalnych: dwóch klas liceum i dwóch technikum. Na uroczystości podsumowano cały cykl kształcenia. Najwyższą średnią ocen końcowych uzyskała klasa IVA LO (śr. 5,04), drugie miejsce ex aequo klasa IVB i VTC uzyskując średnią 4,23, zaś trzecie miejsce VTD – 3,46.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 28 uczniów. Tytuł Prymusa szkoły z najwyższą średnią ocen 5,94 uzyskał Michał Cichocki. Drugą średnią w szkole uzyskała Adela Żylis 5,81, a trzecią Kinga Zienkiewicz 5,75, czwartą Anita Sarnowska 5,69 z klasy IVA LO .

Bardzo wysokie wyniki uzyskali również absolwenci: Jakub Kochanowski (5,6), Piotr Błędzki (5,56), Szymon Brydziński (5,56). Amelia Człapińska (5,56), Julia Pośpiech (5,50), Szymon Ścibek (5,50), Marta Kulinek (5,21) i Maja Korzeniowska (5,07).

Statuetkę Najlepszej Sportsmenki Szkoły 2020-2024 otrzymały Kinga Zienkiewicz oraz Martyna Adamczyk. Zaś statuetkę Najlepszego Sportowca Szkoły w latach 2020-2024 otrzymał Adam Wysocki.

Podczas uroczystości padło wiele ważnych słów ze strony dyrekcji, zaproszonych gości: Wicestarosty Elbląskiego p. Ryszarda Zająca, Zastępcy Burmistrza Pasłęka p. Marka Sarnowskiego oraz Prezesa ZNP w Pasłęku p. Bogdana Pobiarżyna oraz Przewodniczącej Rady Rodziców p. Joanny Domerackiej.

Pani dyrektor Elżbieta Wasiuk gratulowała abiturientom ich dojrzałości, życzyła wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów w życiu prywatnym, odkrywania pasji i realizowania marzeń.

Wychowawcy klas maturalnych, p. Marta Puławska, p. Anna Koszyk, p. Anna Chwaszcz, p. Dorota Dragan gratulowały sukcesów i wyraziły pragnienie, by absolwenci wracali we wspomnieniach do najpiękniejszych chwil spędzonych w Zespole Szkół.

Pani dyrektor Elżbieta Wasiuk podziękowała za udaną współpracę Panu Wicestaroście, Panu Burmistrzowi, Prezesowi ZNP, Pracownikom Zespołu Szkół oraz wszystkim Przyjaciołom szkoły. Było to wyjątkowe i bardzo wzruszające zakończenie roku.

Ostatni raz widzieliśmy naszą Panią Dyrektor w takiej roli, od maja będziemy spotykać się na innych ścieżkach życia.

Wszystkim absolwentom życzymy wytrwałości, wiary we własne możliwości oraz sukcesów na egzaminach maturalnych i w dalszym życiu. Za wszystkich trzymamy kciuki i do zobaczenia!

Info. ZS Pasłęk