P O R Z Ą D E K O B R A D
w dniu 31 marca 2023 r. o godz. 10.00
w trybie wideokonferencji

1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad Sesji.
3. Składanie na piśmie interpelacji i zapytań Radnych.
4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 03 lutego 2023 r. do 31 marca 2023 r.
5. Sprawozdanie z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu i informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w 2022 roku.
6. Informacja Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu o stanie bezpieczeństwa Powiatu Elbląskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za rok 2022.
7. Raport o stanie sanitarnym Powiatu Elbląskiego za rok 2022.
8. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Elbląski za 2022 rok.
9. Podjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w Elblągu:
9.1 zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Elbląskiego na lata 2023-2030.
9.2 zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Elbląskiego na rok 2023.
9.3 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Markusy.
9.4 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Godkowo.
9.5 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Tolkmicko.
9.6 w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu i oceny efektów pracy Organizatora rodzinnej pieczy zastępczej w 2022 roku oraz wykazu potrzeb w zakresie pomocy społecznej na 2023 rok.
9.7 w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, należących do kompetencji samorządu powiatowego
oraz wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych w roku 2023 na realizację tych zadań.

9.8 w sprawie organizacji wspólnej obsługi przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.
9.9 w sprawie uchylenia Uchwały Nr LIII/7/2023 Rady Powiatu w Elblągu z dnia 3 lutego 2023 r. w sprawie zamiaru likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim oraz wchodzących w jego skład: Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Podstawowej Specjalnej.
9.10 w sprawie likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego
w Kamionku Wielkim oraz wchodzących w jego skład: Branżowej Szkoły
I Stopnia i Szkoły Podstawowej Specjalnej.
9.11 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego -Panu Leszkowi Berbeć.
9.12 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego –
Panu Waldemarowi Badeńskiemu.
9.13 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego – Panu Władysławowi Brachun.
9.14 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego –
Panu Piotrowi Olejarczykowi.
9.15 w sprawie w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego – Ks. Pawłowi Guminiakowi.
9.16 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego – Kołu Gospodyń Wiejskich w Kamionku Wielkim.
9.17 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego – Pani Teresie Rutyna.
9.18 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego – Panu Markowi Bardzikowi.
9.19 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego –
Panu Cezaremu Wawrzyńskiemu.
9.20 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego –
Panu Ryszardowi Kowalskiemu.
9.21 w sprawie nadania Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego – Panu Sławomirowi Edmundowi Dylewskiemu.
10. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach Radnych oraz udzielonych na nie odpowiedziach.
11. Sprawy różne.
12. Zakończenie Sesji.